1/2024

Změny v Operačním programu Životní prostředí

| autor: SP ČR0

Změny v Operačním programu Životní prostředí

Významným úspěchem, který se podařilo prosadit je skutečnost, že v 2. výzvě již nebudou podporovány kotle spalující pouze uhlí, ale pouze automatické kombinované kotle. Toto by mělo vést k dalšímu zlepšení ovzduší v krajích, kde jsou lokální topeniště, vedle dopravy a průmyslu, významným zdrojem znečišťujících látek v ovzduší.

Další novinkou je skutečnost, že z programu by nově neměly jít na tzv. "mikro" energetická opatření, tedy například na lepší zateplení střechy nebo půdních prostor. Na tato opatření bude možné čerpat dotace z programu Nová zelená úsporám.

Dalším bodem jednání byla úprava dokumentu "Pravidla pro žadatele a příjemce", kde se podařilo prosadit, že instalace fotovoltaických systémů bude možné nově provádět i jako opatření v rámci dílčích energeticky úsporných opatření renovace veřejných budov. Doposud toto bylo možné pouze v rámci celkové energeticky úsporné renovace.

Bude tak možné čerpat finanční prostředky v rámci Prioritní osy č. 5 "Energetické úspory" i na dodatečné instalace například v případě budov, které již v minulosti byly zatepleny apod.

Další informace o OPŽP naleznete ve informačním zpravodaji Operačního programu Životní prostředí zde

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag