2/2022

Změna programové dokumentace programu ENERG

| autor: MPO ČR0

Změna programové dokumentace programu ENERG

Změny umožní flexibilně reagovat na potřeby trhu, což bude mít zásadní vliv na efektivitu čerpání prostředků. Na základě provedených změn budou moct čerpat podporu nově i velké podniky provádějící svou podnikatelskou činnost na území Prahy. Změna programové dokumentace umožní snížit administrativní zátěž pro žadatele a rozšíření uznatelných nákladů na technickou přípravu projektu.

Program ENERG je jedním z pilotních programů využívající finančních nástrojů, konkrétně zvýhodněného úvěru s finančním příspěvkem, k financování energeticky úsporných projektů v podnikatelském sektoru na území hl. m. Prahy. Zvýhodněné úvěry poskytuje Českomoravská záruční a rozvojová banka prostřednictvím své regionální sítě poboček. Celková finanční alokace programu je ve výši 129 856 463 korun.

Na základě výše uvedených změn v programové dokumentaci byla Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou dne 6. 9. 2018 vyhlášena II. výzva k předkládání projektů. Žádosti o podporu je možné podávat od 17. 9. 2018.

Platné znění programu naleznete níže. Další informace včetně aktuálního znění výzvy je možné nalézt na stránkách Českomoravské záruční a rozvojové banky.

Příloha ke stažení

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia