Změna klimatu na stránkách elektronického Zpravodaje MŽP.

| autor: Tisková zpráva MŽP0

Změna klimatu na stránkách elektronického Zpravodaje MŽP.

Zpravodaj MŽP se také vrací k prestižnímu ocenění, které nedávno obdržel ředitel Správy Národního parku Šumava Pavel Hubený, nebo k vítězným fotografiím ze soutěže Moje magické místo.

Nejenom zvyšující se teplota, ale také vliv na zhoršování populační exploze, rostoucí chudobu a nedostupnost zdravotní péče. I takové jsou důsledky klimatické změny, které se Zpravodaj MŽP podrobně věnuje. 

„Pokud někdo tvrdí, že globální oteplování nebo globální změna klimatu neexistuje, tak jen proto, že chce být zajímavý a sám dobře ví, že to není pravda,“ říká v obsáhlém rozhovoru přední český klimatolog Radim Tolasz z ČHMÚ. Zpravodaj MŽP zároveň připomíná, že pro ochranu klimatu jsou důležitá nejen velká politická opatření (jako např. Pařížská dohoda), ale i řada konkrétních kroků domácností nebo státních úřadů a samospráv.

Příkladem jsou Litoměřice, město dlouhodobě oceňované za jedinečný přístup k využívání obnovitelných zdrojů energie, nebo MŽP, které si jako čtvrtá veřejná instituce v ČR nechalo spočítat svoji roční uhlíkovou stopu.

Respektovaným odborníkem je vedle Radima Tolasze i ředitel Správy Národního parku Šumava Pavel Hubený. Ten za dlouholetou činnost na poli ochrany přírody a spolupráci se Správou Národního parku Bavorský les získal bavorskou státní medaili Za mimořádný přínos pro životní prostředí. 

„Slaďujeme managementy, pracujeme na řadě společných projektů, podporujeme lidi. A děláme společnou reklamu přírodě,“ dodává Pavel Hubený, který kromě významného ocenění hovoří v aktuálním Zpravodaji MŽP o následcích letošních vichřic na Šumavě.

A zajímavé čtení doplňují nádherné fotografie ze soutěže MŽP nazvané Moje magické místo. Ta ukazuje krásy tuzemské přírody tak, jak je vidí běžní turisté. Vítězné snímky už čtvrtého ročníku tohoto klání vznikly na Lysé hoře, v Krkonoších a na Růžovském vrchu.

Aktuální číslo Zpravodaje MŽP si můžete stáhnout zde. (PDF, 7 MB )

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB