1/2024

Zelený klimatický fond hledá mezinárodní odborníky

| autor: MŽP0

Zelený klimatický fond hledá mezinárodní odborníky
Fond vznikl v roce 2010 pod záštitou Rámcové úmluvy OSN o změně klimatu. Ke konci roku 2014 byla završena úvodní kapitalizace fondu, kdy 42 států přislíbilo finanční prostředky pro období 2015–2018 v celkové výši 10,2 mld. dolarů. Následně začalo předkládání programových a projektových žádostí, přičemž v listopadu 2015 fond schválil prvních 8 žádostí v celkovém objemu 168 mil. amerických dolarů.

Stanoveným cílem fondu pro rok 2016 je profinancovat 2,5 mld. dolarů. (Více informací o Zeleném klimatickém fondu a jeho hlavních činnostech naleznete na této internetové adrese.

I proto sekretariát fondu posiluje své administrativní kapacity a vytváří databázi mezinárodních expertů, kterou bude využívat pro hodnocení předkládaných programových a projektových žádostí. Bližší informace o stanovených kritériích pro mezinárodní experty a o způsobu registrace do databáze naleznete zde:

Roster od international experts GCF (PDF, 156 kB)

Pokud Vás tato nabídka oslovila a rozhodnete se zaregistrovat do databáze expertů Zeleného klimatického fondu, uvítáme, pokud budete informovat o svém záměru také MŽP (e-mail: Ales.Hilcer@mzp.cz).

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA