Reklama

5. 10. 2017  |  Aktuality  |  Autor: MPO

Závěry z 6. zasedání Stálého výboru pro jadernou energetiku

Dne 27. září 2017 se na MPO uskutečnilo 6. zasedání Stálého výboru pro jadernou energetiku (SVJE).

Po třech měsících se na MPO sešel na svém šestém zasedání Stálý výbor pro jadernou energetiku. Jednání mělo s ohledem na stanovené úkoly a jejich harmonogram především bilanční charakter.

Členové Stálého výboru se seznámili se stavem přípravy výstavby nových jaderných bloků v ČR. Hovořili o aktuálním postupu v procesu EIA, řešení přepravy těžkých a nadrozměrných komponent a vyvedení elektrického výkonu z nových jaderných elektráren do přenosové soustavy. Výbor rovněž zkontroloval plnění úkolů z předchozích zasedání.

„Řada  úkolů z minulého zasedání znatelně postoupila vpřed. Jde především o úspěšné projednání novely stavebního zákona a zákona o EIA, a také o přípravu přepravních tras pro těžké a nadrozměrné komponenty,“ uvedl po jednání ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček.

Klíčové pro budoucnost je připravit kvalitní analytické podklady ohledně obchodně-investičního modelu ve všech 3 zvažovaných variantách tak, aby měla nová politická reprezentace kvalitní a dostatečné podklady pro toto zásadní rozhodnutí.

© Průmyslová ekologie, s.r o. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372