1/2024

Zaujalo nás: Téma recyklace vod na stránkách VŠCHT Praha

| autor: TZ SOVAK ČR0

Zaujalo nás: Téma recyklace vod na stránkách VŠCHT Praha

VŠCHT Praha zde upozornila na potřebu vyrovnávání se se suchem a s tím odpovídajícího zvyšování efektivity nakládání s vodou.

Jednou z cest, jak na takovou situaci reagovat, je recyklace již použité vody. Problematice se VŠCHT Praha věnuje již několik let.

V květnu navíc proběhla obhajoba disertační práce, jejímž výstupem je metodický pokyn pro vodoprávní úřady, jak postupovat při povolování recyklace vod.

Jasně také ve zprávě z akademické obce zaznělo, že využívání dešťových vod není řešením sucha.   

V článku byl uveden i odkaz na Magazín Leonardo, v němž redaktorka Kateřina Havlíková vyzpovídala člena představenstva SOVAK ČR Ing. Ondřeje Beneše, Ph.D., MBA, LLM., a odborníka z Ústavu technologie vody a prostředí, VŠCHT Praha prof. Ing. Jiřího Wannera, DrSc.

Ing. Ondřej Beneš, Ph.D., MBA, LLM., zmínil, čím dále větší jednoduchost recyklace kapalných odpadů, i odpadních vod a také cenovou dostupnost membránových technologií.

Proces úpravy odpadní vody pak popsal prof. Ing. Jiří Wanner, DrSc. a zdůraznil mimo jiné, že recyklace se daleko více využívá v zemích jako jsou Spojené státy, Austrálie, Španělsko, či Velká Británie.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA