1/2021

Za nesprávné provozování biofiltru uložili inspektoři ČIŽP pokutu sto tisíc korun

| autor: Aktuality ČIŽP0

Za nesprávné provozování biofiltru uložili inspektoři ČIŽP pokutu sto tisíc korun

„Při kontrole, kterou kontroloři provedli v březnu 2017, zjistili, že instalovaný biofiltr, který slouží jako koncové zařízení na likvidaci zejména pachových látek, byl po dobu minimálně dvou měsíců provozován s teplotou pod bodem mrazu. To mělo významný vliv na jeho správné fungování a zcela jistě představovalo zvýšenou zátěž pro okolní prostředí,“ řekl Jan Panský, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP Havlíčkův Brod.

Dodal, že společnost AVE Žďár nad Sázavou s.r.o. porušila svoji povinnost tím, že se neřídila schváleným provozním řádem a dopustila provoz bioplynové stanice s prakticky nefunkčním zařízením k omezování emisí. Podle Panského je provoz bioplynové stanice zdrojem četnějších stížností na zápach a ze strany ČIŽP je mu věnována zvýšená pozornost. Sankce za pochybení v oblasti povinností legislativy životního prostředí byla tomuto provozu v minulosti uložena inspekcí opakovaně.

Proti uložené pokutě podala společnost odvolání k Ministerstvu životního prostředí, to ho však zamítlo a sankce byla v plné výši potvrzena. 

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
E-salon
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace