2/2023

Washington DC má nejpozději od roku 2032 zásobovat elektřina pouze z obnovitelných zdrojů

| autor: oEnergetice.cz - Jan Kroneisl0

Washington DC má nejpozději od roku 2032 zásobovat elektřina pouze z obnovitelných zdrojů

Nařízení, které radnice přijala, zahrnuje vytvoření několika programů na zvyšování energetické účinnosti, přenos a distribuci elektřiny a měření snížení emisí skleníkových plynů. Součástí ambiciózního cíle je, aby minimálně 5,5 % z dodané elektřiny pocházelo ze solárních zdrojů.

Dceřiná společnost firmy Exelon, Potomac Electric Power, která je dodavatelem elektřiny v hlavním městě USA a v okolí Marylandu, bude mít nastavené požadavky na dodanou energii tak, aby minimálně 17,5 % elektřiny pocházelo z OZE s certifikátem Tier 1, 0,5 % elektřiny má disponovat certifikátem Tier 2 a aby již v roce 2019 minimálně 1,85 % dodané elektřiny pocházelo ze solárních zdrojů.

Podíl elektřiny pocházející ze solárních zdrojů má rovnoměrně narůstat až do roku 2041, kdy má dosáhnout 10 %. Od července 2019 bude každý půlrok zveřejňován aktuální podíl solárních zdrojů na výrobě elektřiny.

Zároveň radní odhlasovali, že od roku 2045 bude vyžadováno, aby veškerá MHD a soukromé vozy ve městě byly bezemisní. Nařízení ovšem ponechává prostor pro dodavatele elektřiny, aby si případné ztráty kompenzoval na svých zákaznících.

Nyní půjde návrh ještě jednou ke schválení 18. prosince, potom ho musí podepsat starosta Tony Clifford. Ten ovšem již dříve vyjádřil podporu solární energetice, a proto se očekává, že návrh podepíše.

Zároveň jelikož Washington DC není samostatný stát, má prezident a kongres právo veta. Konečné slovo, jakým směrem se bude ubírat energetika v hlavním městě USA, bude mít prezident Trump.

Zdroj: oenergetice.cz

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP