4/2022

Vyhláška o palivech z odpadů se věnuje pouze tuhým alternativním palivům

| autor: Martina Jandusova0

garbage-2729608_640.jpg
zdroj: Pixabay

Ministerstvo životního prostředí v loňskem roce zveřejnilo návrh vyhlášky o palivech z odpadů, který neprošel meziresortním připomínkovým řízením. Podoba vyhlášky vyvolala značný nesouhlas.

Na vyhlášku, zabývající se přechodem z režimu odpadu na neodpad,se v Česku čekalo velmi dlouho, není proto divu, že ji doprovází ostré diskuze zainteresovaných stran. V současné chvíli se vyhláška nachází ve fázi přepracování, protože k první verzi návrhu se sešla velká řada připomínek od zainteresovaných subjektů, které měly velké výhrady s podobou návrhu vyhlášky.

Ministerstvo přislíbilo, že vyhlášku do opakovaného meziresortního připomínkového řízení vpustí nejpozději do 31. ledna 2023. Poté se zopakuje legislativní kolečko, kdy se budou od jednotlivých subjektů znovu získávat připomínky a znovu proběhne jejich vypořádání.


Přečtěte si také:

Skutečně bude možné běžně spalovat odpady?


Přejmenovat nebo upravit?

Nelibost vyvolává už jenom samotný název vyhlášky. Předpis, nazývající se „vyhláška, která stanovuje podmínky, při jejichž splnění přestává být palivo z odpadu odpadem“ se ve skutečnosti zabývá pouze tuhými alternativními palivy (TAP), a z mnohých stran zní kritika, že návrh nerespektuje technologickou neutralitu.

Tento obsah je uzamčen

Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM