1/2024

Výbory ECHA přijaly stanoviska ke 2 návrhům na omezení a 15 návrhům harmonizované klasifikace a označení

| zdroj: MPO ČR / ECHA0

Výbory ECHA přijaly stanoviska ke 2 návrhům na omezení a 15 návrhům harmonizované klasifikace a oz

Výbor pro socioekonomickou analýzu (SEAC) přijal své konečné stanovisko k návrhu Nizozemí na omezení osmi karcinogenních polycyklických aromatických uhlovodíků (PAH) v granulích a mulčovacích materiálech, které se používají jako výplňový materiál na syntetických travnatých plochách nebo v sypké formě na hřištích a ve sportovních aplikacích. Tyto granule a mulčovací materiál nesmí být uvedeny na trh, pokud je celkové množství uvedených polycyklických aromatických uhlovodíků v materiálech vyšší než 20 mg/kg.

RAC a SEAC podpořily návrh Itálie na omezení použití N, N-dimethylformamidu (DMF) samostatně nebo ve směsích v koncentraci rovné nebo vyšší než 0,3 %. K souhlasnému stanovisku SEAC již byla zahájena veřejná konzultace a očekává se, že konečné stanovisko přijme výbor na svém prosincovém zasedání.

Výbor RAC přijal stanoviska k 15 návrhům harmonizované klasifikace a označení, týkajícím se 12 účinných látek používaných v biocidních přípravcích nebo v přípravcích na ochranu rostlin a 3 průmyslových chemikálií.

RAC odsouhlasil 5 návrhů stanovisek k žádostem o povolení pro použití látek: oxid chromový; smola černouhelný dehet, vysokoteplotní a oktylfenol-ethoxyláty. SEAC odsouhlasil 18 návrhů stanovisek k použití sloučenin šestimocného chromu, smola černouhelný dehet vysokoteplotní a oktylfenol a nonylfenol-ethoxyláty.

Dále RAC a SEAC projednaly klíčové otázky u 27 žádostí o povolení, které obdržela ECHA v květnu 2019. Další podrobnosti jsou k dispozici v příloze této zprávy.

Konečná stanoviska budou zveřejněna na internetových stránkách výborů RAC a SEAC.

Další informace:

ilustrační foto/pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP