Reklama

10. 5. 2016  |  Publicistika  |  Autor: Pavel Mohrmann

Všeobjímající chemický BREF

Evropská komise v poslední době vyjádřila svou snahu o to, aby zbývající revize BREF byly realizovány najednou – sloučením do jednoho dokumentu. Jedná se konkrétně o zahájení prací na BREF čištění odpadních plynů v chemickém průmyslu. Článek vyšel v březnovém čísle měsíčníku Průmyslová ekologie.

Konec překrývání

Existují zařízení, na která se vztahuje několik BREF najednou. A není jich málo. Nejčastěji tato situace nastává v chemickém průmyslu. Nicméně povinnost provést po revizi BREF během 4 let přezkum vydaného integrovaného povolení se aplikuje pouze v návaznosti na BREF pro „hlavní" činnost – tedy pro potřeby krajského úřadu je vše přehledné a srozumitelné.

Doposud přezkumy integrovaných povolení probíhají postupně, jak se jeden po druhém revidují BREF pro nejrůznější chemická odvětví. Pokud by ale nastala situace, kdy bude vydán jeden BREF aplikovatelný pro celou chemii a bude nutné provést přezkum všech integrovaných povolení v tomto odvětví k jednomu datu, můžou nastat problémy.

Problémů bude více

Velký problém bude v tomto případě personální zabezpečení ze strany krajského úřadu. Náhlý nápor se určitě projeví v nedostatku úředníků a to se bude muset nějak řešit. Dalším problémem bude tvorba samotného BREF.

Sebrat v co nejkratší lhůtě obrovské množství dat v dobré kvalitě bude možná nad lidské síly.Technicky to bude jen obtížně realizovatelné a velmi reálně hrozí nárůst chybovosti. K tomu bude muset být nalezen expert, který bude celou agendu koordinovat a odborně řídit a to jak na úrovni národní technické pracovní skupiny, tak zastupovat Českou republiku ve skupině celoevropské.

Pověstná jehla v kupce sena bude muset být nalezena a ta jehla bude muset ovládat perfektně technickou stránku věci, legislativní naší i evropskou, právní a navíc v brilantní ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372