2/2023

Vláda schválila vyšší dotace pro podporované zdroje energií

| autor: redakce0

Vláda schválila vyšší dotace pro podporované zdroje energií

V souladu se zákonem o podporovaných zdrojích energie schválila Vláda nařízení o stanovení prostředků státního rozpočtu pro rok 2018.

Uvedené prostředky budou poskytnuty v souladu se zákonem o podporovaných zdrojích energie na dotace pro podporu elektřiny z obnovitelných zdrojů, druhotných zdrojů, vysokoúčinné kombinované výroby elektřiny a tepla a na provozní podporu teplaz obnovitelných zdrojů pro rok 2018,“  uvedl ministr Jiří Havlíček.

Schválená částka je rovněž určena na kompenzaci elektřiny spotřebované zákazníkem v České republice a vyrobené z obnovitelných zdrojů energie v jiném členském státě Evropské unie, smluvním státě Dohody o Evropském hospodářském prostoru nebo Švýcarské konfederaci tak, aby  byly pokryty všechny nároky uvedené v ustanovení zákona o podporovaných zdrojích energie.

Nařízení vlády stanoví pouze výši prostředků poskytovaných ze státního rozpočtu, nestanoví podmínky použití dotace ani další náležitosti. Podmínky pro použití a administraci dotace stanoví zákon č. 165/2012 Sb., o podporovaných zdrojích energie a zákon č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech a o změně některých souvisejících zákonů. 

Na základě návrhu předloženého ministrem průmyslu a obchodu bylo k pokrytí požadavků pro rok 2018 vyhrazeno 26,185 mld. Kč, tedy stejná částka jako pro rok 2017.

Dotaci od roku 2013 vyplácí Operátor trhu s elektřinou (OTE) na základě cenového rozhodnutí vydaného Energetickým regulačním úřadem (ERÚ). V předchozích letech dotaci vypláceli sami distributoři elektřiny.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP