2/2023

Veřejný konzultační proces pro zpracování zpráv o provozu soustav v energetických odvětvích

| autor: Tisková zpráva ERÚ0

Veřejný konzultační proces pro zpracování zpráv o provozu soustav v energetických odvětvích

V souladu s ustanovením § 17e zákona č. 458/2000 Sb., o podmínkách podnikání a o výkonu státní správy v energetických odvětvích a o změně některých zákonů (energetický zákon), ve znění pozdějších předpisů, Energetický regulační úřad zveřejňuje návrh vyhlášky, kterou se mění vyhláška č. 404/2016 Sb. o náležitostech a členění výkazů nezbytných pro zpracování zpráv o provozu soustav v energetických odvětvích, včetně termínů, rozsahu a pravidel pro sestavování výkazů (statistická vyhláška). 

Po vyhodnocení prvního roku sběru údajů o výrobě tepelné energie je navrženo plánované doplnění sběru údajů o rozvodech tepelné energie tak, aby bylo možné ve zveřejňovaných čtvrtletních a ročních zprávách o provozu teplárenských soustav ČR prezentovat ucelená data o teplárenských soustavách. 

Zároveň při této příležitosti je rovněž navržena drobná úprava výkazů pro držitele licence na přepravu plynu a držitele licence na distribuci plynu.

Návrh vyhlášky, kterou se mění vyhláška č. 404/2016 Sb. o náležitostech a členění výkazů nezbytných pro zpracování zpráv o provozu soustav v energetických odvětvích, včetně termínů, rozsahu a pravidel pro sestavování výkazů (statistická vyhláška) (PDF, 112 kB) 

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP