Reklama

27. 1. 2017  |  Aktuality  |  Autor: Tisková zpráva MMR

Včera proběhl seminář k novele stavebního zákona

Včera proběhl v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR seminář Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj k novele stavebního zákona. Ministryně Karla Šlechtová na něm podrobně seznamuje poslance s navrhovanými změnami ve stavebnictví.

„Novela stavebního zákona by neměla směřovat a přispívat k dalšímu roztříštění kompetencí v rámci rozhodování o stavbách. Nemohu tak souhlasit s prosazováním dílčích radikálních řešení, která jsou obsažena v některých pozměňovacích návrzích. Problémy se mají řešit systémově,“ uvedla ministryně Karla Šlechtová.
 
Seminář k novele stavebního zákona se konal ve Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj a Ministerstvem životního prostředí. Ministryně Karla Šlechtová na této akci poslancům představila hlavní přínosy navrhované novely, která byla připravována v souladu s programovým prohlášením vlády s cílem zjednodušit a zrychlit povolování staveb. 

Dílčím cílem navrhované legislativní úpravy je i povzbudit české stavebnictví. Novela se nachází v současné době v druhém čtení v PSP.
 
Návrh novely zákona o stavebnictví připravilo Ministerstvo pro místní rozvoj se snahou přispět ke zjednodušení ve všech etapách přípravy a realizace staveb. 

V oblasti územního rozhodování a stavebního řádu je prioritní zavedení společného řízení v novém pojetí, které umožní investorovi posouzení umístění i povolení stavby v jednom řízení a získání jednoho povolení na stavbu či soubor staveb také v případech, kdy tomu v současnosti brání rozdílná příslušnost stavebních úřadů.

Ke stažení:

© Průmyslová ekologie, s.r o. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372