Včera proběhl seminář k novele stavebního zákona

| autor: Tisková zpráva MMR0

Včera proběhl seminář k novele stavebního zákona

„Novela stavebního zákona by neměla směřovat a přispívat k dalšímu roztříštění kompetencí v rámci rozhodování o stavbách. Nemohu tak souhlasit s prosazováním dílčích radikálních řešení, která jsou obsažena v některých pozměňovacích návrzích. Problémy se mají řešit systémově,“ uvedla ministryně Karla Šlechtová.

Seminář k novele stavebního zákona se konal ve Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj a Ministerstvem životního prostředí. Ministryně Karla Šlechtová na této akci poslancům představila hlavní přínosy navrhované novely, která byla připravována v souladu s programovým prohlášením vlády s cílem zjednodušit a zrychlit povolování staveb. 

Dílčím cílem navrhované legislativní úpravy je i povzbudit české stavebnictví. Novela se nachází v současné době v druhém čtení v PSP.

Návrh novely zákona o stavebnictví připravilo Ministerstvo pro místní rozvoj se snahou přispět ke zjednodušení ve všech etapách přípravy a realizace staveb. 

V oblasti územního rozhodování a stavebního řádu je prioritní zavedení společného řízení v novém pojetí, které umožní investorovi posouzení umístění i povolení stavby v jednom řízení a získání jednoho povolení na stavbu či soubor staveb také v případech, kdy tomu v současnosti brání rozdílná příslušnost stavebních úřadů.

Ke stažení:

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Nadace partnerství
Partner - SOVAK