2/2023

Včera proběhl seminář k novele stavebního zákona

| autor: Tisková zpráva MMR0

Včera proběhl seminář k novele stavebního zákona

„Novela stavebního zákona by neměla směřovat a přispívat k dalšímu roztříštění kompetencí v rámci rozhodování o stavbách. Nemohu tak souhlasit s prosazováním dílčích radikálních řešení, která jsou obsažena v některých pozměňovacích návrzích. Problémy se mají řešit systémově,“ uvedla ministryně Karla Šlechtová.

Seminář k novele stavebního zákona se konal ve Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj a Ministerstvem životního prostředí. Ministryně Karla Šlechtová na této akci poslancům představila hlavní přínosy navrhované novely, která byla připravována v souladu s programovým prohlášením vlády s cílem zjednodušit a zrychlit povolování staveb. 

Dílčím cílem navrhované legislativní úpravy je i povzbudit české stavebnictví. Novela se nachází v současné době v druhém čtení v PSP.

Návrh novely zákona o stavebnictví připravilo Ministerstvo pro místní rozvoj se snahou přispět ke zjednodušení ve všech etapách přípravy a realizace staveb. 

V oblasti územního rozhodování a stavebního řádu je prioritní zavedení společného řízení v novém pojetí, které umožní investorovi posouzení umístění i povolení stavby v jednom řízení a získání jednoho povolení na stavbu či soubor staveb také v případech, kdy tomu v současnosti brání rozdílná příslušnost stavebních úřadů.

Ke stažení:

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP