2/2023

Václavovice mají zmodernizovanou čistírnu odpadních vod

| autor: Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava0

Václavovice mají zmodernizovanou čistírnu odpadních vod

Čistírna ve Václavovicích vybudovaná na počátku osmdesátých let minulého století, která byla částečně rekonstruována před šestnácti lety, prošla významnou modernizací. Doba provozu se odrazila na technickém stavu zařízení i stavební části, obnova byla proto nezbytná. Akce začala v polovině loňského roku a stavebně skončila v polovině letošních prázdnin.

Čistírna odpadních vod ve dvoutisícových Václavovicích má kapacitu pro vyčištění odpadní vody od 1600 obyvatel. Za rok dokáže vyčistit více než 101 tisíc metrů krychlových odpadní vody a do čistírny může maximálně přitéct až 25 litrů odpadní vody za sekundu.

„Vyměnili jsme například čerpadla ve vstupní čerpací stanici, v srdci čistírny – tedy v aktivační nádrži -  jsou umístěny nové aerační elementy, vyměnili a doplnili jsme dmýchadla, v kalojemu jsme vyměnili potrubí přebytečného kalu, vnitřní potrubí i potrubí kalové vody,“ říká ředitel kanalizací SmVaK Ostrava Jan Tlolka.

V dosazovací nádrži byly vybudovány nové nátoky z aktivační nádrže, odtokové žlaby jsou dovybaveny nornými stěnami a odtahem plovoucích nečistot. V oblasti systému řízení technologie provozu byl vyměněn a doplněn frekvenční měnič dmýchadel, měření hladiny ultrazvuku a měření koncentrace kyslíku v čištěné vodě.

Rekonstrukce a modernizace se dočkala také stavební část. Opraveny byly betonové konstrukce ve vstupní čerpací stanici a celé biologické lince, vyměněno bylo zábradlí kolem nádrží, dveře v provozní budově a strojovně, opraven kalojemu stejně jako stávající zpevněné plochy v areálu.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP