1/2024

V Pardubicích se podevatenácté uskutečnila Krajská konference environmentálního vzdělávání

| zdroj: Pardubický kraj0

V Pardubicích se podevatenácté uskutečnila Krajská konference environmentálního vzdělávání

Účastníci akce z řad pedagogů se měli možnost seznámit s novinkami v oblasti environmetální výchovy a její podpory ze strany Pardubického kraje.

„Cílem konference je setkávání pedagogů environmentální výchovy, kteří se dozvědí, jakým způsobem podporujeme jednotlivé projekty v oblasti ochrany životního prostředí. V nedávné době jsem navštívil zemědělskou školu v Chrudimi, kde se snaží přeměnit bioodpad za pomoci bakterií a  žížal v humózní kompost. A to je jen jeden z příkladů dobré praxe v oblasti ochrany přírody.

Dalším příkladem byla i sobotní výsadba stromků ve spolupráci s Lesy ČR. Protože řešení kůrovcové kalamity pouze na sociálních sítích problémy v oblasti ekologie nevyřeší. Děkuji vám proto za vaši práci, kterou v oblasti výchovy ekologie vykonáváte,“ sdělil radní Václav Kroutil. 

Cílem Pardubického kraje v oblasti EVVO je podpora rozšíření sítě škola zaměřených na komplexní ekologickou výchovu a pokračovat začleňování EVVO do života škol. S tím souvisí i dotační tituly, které tyto aktivity podporují.

„V letošním roce jsme podpořili 80 projektů v celkovém finančním objemu 415 tisíc korun. Je to o sto tisíc korun více než v předchozím v roce,“ informoval Václav Kroutil.  (Bližší informace k novým dotačním titulům pro rok 2020 naleznete na stránkách www.pardubickykraj.cz .)

Zástupci Ekocentra Paleta prezentovali svou činnost v uplynulém roce a informovali o akcích i projektech v roce 2020, kdy oslaví 30 let své působnosti. Odpoledne patřilo dílnám a seminářům na téma popularizace pitné vody, vzdělávacímu programu o klimatických změnách nebo o vylepšeních rodinných domů, aby byly přátelštější k životnímu prostředí.

Foto: Pardubický kraj

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP