2/2023

V Hlučíně dnes byla uvedena do provozu rychlonabíjecí stanice Siemens pro elektromobily

| autor: Siemens Česká republika0

V Hlučíně dnes byla uvedena do provozu rychlonabíjecí stanice Siemens pro elektromobily

Instalovaná nabíjecí stanice Siemens CPC 50 kW (Compact Power Charger) bude v Hlučíně k dispozici celoročně, 24 hodin denně.

CPC 50 kW nabízí široký rozsah výstupního napětí na DC konektorech – 30 až 920 V. Díky tomu dokáže efektivně nabíjet elektromobily s různou úrovní palubního napětí trakční baterie, především pak nejnovější generace elektromobilů.

Prvním z těchto aut bude Porsche Taycan, které by mělo být na trhu v průběhu roku 2019. Vzhledem k zvyšování dojezdu aut, které souvisí s větší kapacitou baterií, nabízí Siemens i rychlonabíjecí stanici 150 kW, která je schopna zvýšit dojezdovou vzdálenost o 100 km za 10 minut.

Nabíjecí stanice CPC 50 kW v Hlučíně je napojená do systému EV Mapy. Nabízí standardy nabíjení CCS2 / CHAdeMO 50 kW DC a Typ 2 AC koncovka 22 kW.

CNG stanice v nabíjecím areálu v hlučínské ulici Československé armády je koncipována jako bezobslužná, je určena pro osobní i užitková vozidla. Plnění vozidel je zajištěno prostřednictvím plnicího stojanu s kapacitou plnění až 50 kg za minutu.

Stojan je napojen pomocí datové přípojky na kartové platební centrum a centrum plateb tzv. kartami CNG. Platební terminál je na bankovní karty, kreditní karty, karty CNG a místní karty. Areál je napojen na novou příjezdovou komunikaci.

Společnost Teplo Hlučín zajišťuje spolehlivé a úsporné dodávky tepelné energie, provozuje 26 tepelných zdrojů v Hlučíně a blízkém okolí s celkovým instalovaným výkonem 17 MW.

Současně zajišťuje provoz 55 objektových předávacích stanic umístěných jak v bytových domech, tak i budovách podnikatelské sféry.

Ivo Pavera, vedoucí technického oddělení úseku produktového prodeje divize Building Technologies, Siemens, sdělil: „V tomto, smogovými situacemi těžce zkoušeném, kraji se velmi rádi podílíme na iniciativě jednotlivých rozpočtových organizací i soukromých subjektů, rozvíjet veřejnou nabíjecí infrastrukturu pro elektromobily i tam, kde se to zatím energetickým společnostem nedaří.“

„V Moravskoslezském kraji již v loňském roce nainstaloval náš partner, společnost MEXIS Moravia, třináct veřejných nabíjecích stanic pro elektromobily, ta Hlučínská je ale první rychlonabíjecí stanice Siemens v regionu. O úspěšnou dodávku se opět zasloužil náš partner společnost MEXIS Moravia.“

Petr Rončka, ředitel Teplo Hlučín, doplňuje: „Na instalaci veřejné nabíjecí stanice v Hlučíně, která je součástí plnicí stanice CNG, má výrazný podíl současné vedení města. Město má trvalý zájem na ekologizaci dopravy, a to nejen v Hlučíně, ale v celém regionu.“

„Studie výstavby plnicí stanice v Hlučíně byla vytvořena počátkem roku 2015 a postupem času, již při projekčních pracích, bylo rozhodnuto doplnit ji o veřejnou rychlonabíjecí stanici elektromobilů.

Věřím, že dnešní uvedení stanice do trvalého provozu bude podnětem pro další rozvoj mobility s alternativními pohony nejen na Hlučínsku.“

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP