Upozornění pro ohlašovatele do E-PRTR

| autor: Integrovaný registr znečišťování0

Upozornění pro ohlašovatele do E-PRTR

Vzhledem ke změně v reportingu na evropské úrovni (tj. do evropského registru úniků a přenosů znečišťujících látek – E-PRTR dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 166/2006, kterým se zřizuje evropský registr úniků a přenosů znečišťujících látek, který zajišťuje MŽP ve spolupráci s CENIA), doporučujeme dotčeným ohlašovatelům zkontrolovat si ohlášené údaje za předchozí roky a v případě nalezení jakýchkoliv nedostatků v těchto hlášeních, aby zaslali příslušné opravné/doplněné hlášení.

S velkou pravděpodobností bude možné údaje za předchozí ohlašovací roky do E-PRTR opravit pouze do poloviny roku 2019, což jak bylo uvedeno výše, zajišťuje MŽP ve spolupráci s CENIA.

Po tomto datu již nebude možné údaje jakýmkoliv způsobem korigovat. Toto se prozatím netýká IRZ, kde i nadále bude existovat možnost údaje opravovat a takto opravené údaje se budou i nadále zveřejňovat ve vyhledávacím nástroji pro IRZ.

Pro kontrolu je možné rovněž využít vyhledávání na webových stránkách E-PRTR, kde jsou údaje za každou ohlašující provozovnu zobrazeny v uživatelsky přívětivější podobě.

Doplňujeme, že hlášení (řádná, ale i opravná/doplněná) lze zasílat do ISPOP v průběhu celého roku.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Nadace partnerství
Partner - SOVAK