2/2023

Unipetrol udělil stipendia 26 nadaným studentům chemie v Meziboří u Litvínova

| autor: Unipetrol0

Unipetrol udělil stipendia 26 nadaným studentům chemie v Meziboří u Litvínova

Studijní stipendia jsou tradičně udělována vedením školy studentům oboru Aplikovaná chemie a jsou financována společností Unipetrol. Tento obor v letošním školním roce studuje ve třech ročnících 54 studentů.

Střední škola Educhem je dlouhodobě naší partnerskou školou, kde se snažíme naplňovat naší vizi přilákat více mladých lidí k technickým oborům. Stipendia jsou jedním z možných motivačních prostředků, jak podpořit studenty chemických oborů a nalézt mezi nimi i případné talenty,“ říká Tomáš Herink, člen představenstva skupiny Unipetrol zodpovědný za investice, výzkum a vývoj.

Finanční podporu udělujeme studentům jednou za půl roku, a to na základě studijního průměru, účasti v soutěžích a reprezentace školy. V letošním školním roce se stipendia rozdělovala již podruhé. Dohromady si tedy motivační stipendia ve výši 136 tisíc korun mezi sebe rozdělilo 48 studentů,“ potvrzuje Helena Kripnerová, ředitelka střední školy Educhem.

Spolupracujeme také s Nadací Unipetrol, od které jsme loni získali grant v hodnotě 240 tisíc korun. Letos díky finanční podpoře nadace našich pět studentů sestavuje model autíčka na vodíkový pohon, které bude závodit v dubnu ve finále v Ostravě. Budeme jim držet palce,“ doplňuje Helena Kripnerová.

Spolupráce Educhemu a Unipetrolu má několik podob. Kromě motivačních stipendií absolvují studenti vyšších ročníků dvoutýdenní praxi, která se odehrává na jaře především v laboratořích Unipetrolu v Litvínově Záluží. V loňském školním roce se praxe zúčastnilo 19 studentů.

Škola a chemička také společně organizují exkurze, besedy a workshopy nejen pro studenty, ale také pro pedagogy. Během společných setkání se ve spolupráci s Unipetrolem řeší možnosti dalšího nasměrování žáků.

Po maturitě mají žáci možnost nastoupit do výroby na pozici operátora, nebo pokračovat ve studiu na pobočce Vysoké školy chemicko-technologické přímo ve výrobním areálu litvínovského závodu.

Spolupráce s Nadací Unipetrol

Se střední školou Educhem spolupracuje také Nadace Unipetrol. Letos finančně podporuje účast týmu pěti studentů Educhemu v mezinárodní soutěži Horizon Grand Prix, kde ve finále závodí vlastnoručně vyrobené modely aut na vodíkový pohon. V roce 2018 získala škola od nadace grant v hodnotě 240 tisíc korun.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP