Udržitelná spotřeba v České republice a v Evropě

| autor: CENIA0

Udržitelná spotřeba v České republice a v Evropě

Ve srovnání se státy západní Evropy, mezi nimiž vede s 489 licencemi Francie, je v ČR počet licencí poměrně nízký. Rozhodující je kromě velikostí států, resp. jejich trhů, „zažitější“ ekologické myšlení spotřebitelů.

Přesnější obraz přináší porovnání s bývalými členy takzvaného východního bloku. V tomto pořadí zaujímá ČR s 15 licencemi po Polsku, Maďarsku a Slovinsku čtvrté místo. Pro srovnání: Sousední Slovensko patřící do sloupce „Ostatní“, má celkem čtyři licence, Chorvaté pouze jednu. 

Zájem o Ekoznačku EU významně stoupl v roce 2016. Od té doby bylo v ČR uděleno pět nových licencí. Novými držiteli se staly Středisko ekologické výchovy SEVER, Základní článek Hnutí Brontosaurus, tiskařská společnost TRIANGL, a.s., výrobce olejů BIONA Jersín, s.r.o., společnost EURONA s.r.o. vyrábějící prací prášky a oceněn byl i veškerý sortiment Papírny Aloisov a.s.

Zajímavý pohled se nabízí také při srovnání v kategorii Turistické a ubytovací služby (viz graf č. 2). S pěti licencemi ČR uzavírá první desítku států EU. Turisté a ostatní zájemci o ubytování v Praze tak mohou využít nabídky „ekologického“ ubytování v hotelech Adalbert, Plaza Alta, Jurys Inn.

Mimo hlavní město nabízí ubytování a své další služby ekologické centrum Veronica a Středisko ekologické výchovy SEVER, Základní článek Hnutí Brontosaurus.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Nadace partnerství
Partner - SOVAK