1/2024

Tisková zpráva ke III. výzvě programu podpory Úspory energie

| autor: MPO0

Tisková zpráva ke III. výzvě programu podpory Úspory energie

U programu ÚSPORY ENERGIE to konkrétně znamená navýšení podílu finanční alokace z 20 % na 60 % pro velké podniky. Tato změna v žádném případě neznamená omezení získání dotace pro malé a střední podniky, protože dotačních prostředků je zatím v programu na energeticky úsporné projekty dostatek.  

I s ohledem na potřebu zohlednit tuto pozitivní změnu v podobě navýšení podílu pro VP přistoupilo MPO u II. výzvy programu Úspory energie k ukončení příjmu žádostí ke dni 31.10.2017.

Současně MPO zaslalo ke schválení model hodnocení a kritérií pro hodnocení a výběr projektů MV OPPIK formou per rollam tak, aby mohla být III. výzva vyhlášena již k 1. 11.2017 (s navýšeným podílem finanční alokace pro velké podniky), a tím tak bude zachován kontinuální sběr žádostí původní výzvy a současně nedojde k narušení stabilních dotačních podmínek pro potencionální žadatele.

Model hodnocení a kritéria pro hodnocení a výběr projektů byl v návrhu zaslaném na MV OPPIK zachován dle II. výzvy Úspory energie. Plánovaný příjem žádostí bude zahájen od 1.11. 2017 a ukončen bude ke dni 30.4.2018

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA