Reklama

16. 1. 2020  |  Publicistika  |  Autor: Pavel Mohrmann

The European Green Deal – Ušlechtilá cesta do pekla

Zdálo by se, že jde o žert. A i přes to, že to zní jako anekdota, není to ani trošku úsměvné. Dokument z dílny Evropské Unie „Green Deal“ předčil všechny dosavadní snahy o zadupání tradičního průmyslu do země. 

Není nutné vyjadřovat se ke konkrétním cílům, který dokument vytyčuje, a kterých je v něm přehršel. Jde totiž o cíle nesplnitelné. Jsou prostě v rozporu s často omílaným "udržitelným rozvojem". 

Pro ochranu klimatu a zároveň pro tzv. „Evropskou společnost“ znamenají úkol, jenž, pokud bychom se jen pokusili jej splnit, bude mít ještě daleko větší negativní dopady jak na globální klima, tak i na „Evropskou společnost“ .

Jde o cíle nesplnitelné ani za hranicemi Evropské unie. Vždyť díky navrhovaným krokům přestanou existovat ony v dokumentu vzývané „finanční zdroje k mobilizaci svých sousedů a partnerů“. Jednoduše řečeno chřadnoucí evropská ekonomika nevytvoří dostatečné ekonomické zdroje na tradiční zahraniční rozvojovou pomoc EU, která měla a má tlumící efekt na počet ekonomických migrantů do Evropy.

Marketingově zdatní aktivisté vyvíjejí na společnost obrovský tlak, který ústí do nesmyslných a především nebezpečných dokumentů podobného ražení. 

A co my ostatní? Neaktivisté? 

Ti, kteří pracují v oněch výrobních firmách, v továrnách, které se sice snaží seč můžou, aby na životní prostředí působily co nejméně, ale prostě působí? Co my neaktivisté, kteří nebudou moci ve svých továrnách ani stávkovat, protože ty továrny prostě za nějaký čas nebudou ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372