Reklama

24. 11. 2016  |  Aktuality  |  Autor: SFŽP

Téměř 92 milionů půjde pro projekty v OPŽP

Ministerstvo životního prostředí schválilo dotaci ve výši téměř 92 milionů korun třem projektům ze dvou výzev Operačního programu Životní prostředí zaměřeným na prevenci proti povodním.

Schváleny byly dotace pro dva projekty Českého hydrometeorologického ústavu, podané v letošní 37. výzvě, která podporovala projekty budování, rozšíření a zkvalitnění varovných, hlásných, předpovědních a výstražných systémů na celostátní úrovni a tvorbu digitálních povodňových plánů.

Projekty - „Implementace FEWS do předpovědní povodňové služby ČHMÚ" a „Upgrade měřících systémů pro předpovědní povodňovou a výstražnou službu" - získají dotaci bezmála 42 milionů korun při celkových nákladech ve výši takřka 49 milionů korun.

Více než 50 milionů korun schválilo ministerstvo projektu „Lánská obora - zabezpečení svahových deformací v údolí vodní nádrže Klíčava", který předložila Lesní správa ve 34. výzvě Operačního programu Životní prostředí zaměřené na povodňovou ochranu a hospodaření se srážkovými vodami.

Schválena byla rovněž i změna znění podmínek pro získání podpory u projektu „Úspory energií - SŠ PTA Jihlava", který v červnu letošního roku doporučila Výběrová komise k financování s výhradou.

Seznam schálených projektů

© Průmyslová ekologie, s.r o. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372