2/2023

Téměř 92 milionů půjde pro projekty v OPŽP

| autor: SFŽP0

Téměř 92 milionů půjde pro projekty v OPŽP

Schváleny byly dotace pro dva projekty Českého hydrometeorologického ústavu, podané v letošní 37. výzvě, která podporovala projekty budování, rozšíření a zkvalitnění varovných, hlásných, předpovědních a výstražných systémů na celostátní úrovni a tvorbu digitálních povodňových plánů.

Projekty - „Implementace FEWS do předpovědní povodňové služby ČHMÚ" a „Upgrade měřících systémů pro předpovědní povodňovou a výstražnou službu" - získají dotaci bezmála 42 milionů korun při celkových nákladech ve výši takřka 49 milionů korun.

Více než 50 milionů korun schválilo ministerstvo projektu „Lánská obora - zabezpečení svahových deformací v údolí vodní nádrže Klíčava", který předložila Lesní správa ve 34. výzvě Operačního programu Životní prostředí zaměřené na povodňovou ochranu a hospodaření se srážkovými vodami.

Schválena byla rovněž i změna znění podmínek pro získání podpory u projektu „Úspory energií - SŠ PTA Jihlava", který v červnu letošního roku doporučila Výběrová komise k financování s výhradou.

Seznam schálených projektů

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP