1/2024

Svět energie v 3D modelu provádí světem obnovitelných zdrojů

| autor: Svaz průmyslu a dopravy ČR0

Svět energie v 3D modelu provádí světem obnovitelných zdrojů

Studentům všech věkových kategorií od 3 do 99 let se dostává do rukou cenná studijní pomůcka. Obnovitelné zdroje energie – jedno z klíčových slov moderní a ekologické energetiky – jsou hlavním hrdinou nového 3D modelu spuštěného na vzdělávacím portále Svět energie. Funguje na běžných PC i v prostředí Google Play a AppStore a patří do portfolia Vzdělávacího programu ČEZ.

Interaktivita ve vzdělávání pomáhá

Chcete se proměnit ve vodu a proplout skrz turbínu vodní elektrárny, odhalit tajemství strojovny větrné elektrárny umístěné desítky metrů nad zemí nebo v převtělení za bioplyn roztočit turbínu kogenerační jednotky v bioplynové stanici? 

Nový 3D portál vás zavede do každé části energetického provozu. Vedle pestré nabídky výukových materiálů, fotografií ke stažení, ukázek z prostředí výroby elektřiny a novinek ze světa chytrých technologií nebo platformy pro výměnu zkušeností mezi pedagogy portál nabízí exkluzivně právě možnost poznat principy energetických zařízení ve skutečně multidimenzionálním pohledu.

Vzdělávací projekt ČEZ dosud navštívilo 101 tisíc uživatelů, kteří si prohlédli 452 tisíc stránek a stáhli 20 tisíc kusů výukových materiálů. I do budoucna počítá Svět energie s průběžným doplňováním o další užitečné a interaktivní prvky. Fanoušci se už nyní mohou těšit např. na 3D model názorně ukazující fungování distribučních sítí.

OZE3.jpg

Fyzika a energetika hravě

Vzdělávací program ČEZ, který funguje od roku 1992, chce i ve druhém čtvrtstoletí své existence přinášet podobné dárky nejen sobě, ale hlavně všem zájemcům o techniku i široké veřejnosti. Zaměřuje se na uživatele 5 základních cílových skupin: předškoláky a žáky 1. stupně, žáky 2. stupně ZŠ, středoškoláky, vysokoškolské studenty, pedagogy a širokou veřejnost. 

Dosud v 3D modelech nabídl návštěvu jaderné, vodní a uhelné elektrárny i chytrého města. Přináší fyzikální poradnu, zajímavosti ze světa techniky v časopise 3pól, kvízy a průběžné vědomostní soutěže o ceny. Celý projekt ve spolupráci se specialisty provozu a komunikace Skupiny ČEZ uvedla v život agentura Simopt, která se už více než 25 let zabývá vzdělávacími aktivitami. 

Vzdělávání pohledem ČEZ, to však není jen online portál, ale také besedy se studenty v rámci programu Energie – budoucnost lidstva?. Dosud jich proběhlo více než 6000, a to nejen v Česku, ale rovněž v Německu a Rakousku.

Zdroj: spcr.cz

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA