1/2024

Středočeští radní vyrazili na Mělnicko. Navštívili i elektrárnu

| autor: Středočeský kraj0

Středočeští radní vyrazili na Mělnicko. Navštívili i elektrárnu

Komplex ČEZ – EMĚ Mělník – ZEVO Mělník čeká v nejbližších letech zásadní proměna na čistě teplárenský provoz, díky čemuž se výrazným způsobem sníží škodlivé emise (až o 80 %).

V rámci jednání a prohlídky areálu se zástupci kraje zaměřili na dopady výstavby zařízení pro energetické využití odpadu (ZEVO) na okolí.

„Jednou z podmínek zástupců okolních obcí je dobudování dopravní infrastruktury. Společně s Ředitelstvím silnic a dálnic jednáme o koncepci dopravy v regionu a máme již poměrně jasnou dopravu o obchvatech a napojeních na dálniční síť. Budeme v okolí stavby počítat i s využitím železniční a říční dopravy. Věřím, že najdeme řešení přínosné pro okolní obce.

V oblasti dopravních staveb budeme spolupracovat i s investorem stavby spalovny, společností ČEZ. Musíme se připravit na nový zákon o odpadech, podle kterého se budou muset obce řídit od roku 2024.

ZEVO nabízí odpověď. Přestože máme před sebou ještě dlouhou cestu, věřím tomu, že na konci bude úspěšná,“ uvedl náměstek hejtmanky pro oblast životního prostředí a zemědělství Miloš Petera (ČSSD).

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP