1/2024

Stovky nových solárních střech

| autor: Aliance pro energetickou soběstačnost0

Stovky nových solárních střech

Typicky jde právě o solární elektrárny na střechách rodinných domů. Zájemcům o vlastní výrobu elektřiny ze slunce tak odpadá papírování na samém začátku projektu. Další podpora v podobě příspěvku na pořízení systému v rámci zmíněného programu Státního fondu pro životní prostředí pomáhá motivovat k růstu využití místní, šetrné energie i domácnosti, které by podobný systém chtěly využít, ale nemají na něj dost peněz.

Nově mohou získat podporu na pořízení střešní solární elektrárny také firmy prostřednictvím programů ministerstva průmyslu.

Data Státního fondu pro životní prostředí, která publikovala Solární asociace, ukazují, že v roce 2016 bylo schváleno financování pro 540 projektů s celkovým výkonem 4 833 kW. Průměrná velikost nových projektů solárních elektráren na střeše rodinných domů pak činí 8,95 kW.

Největší zájem o podporu v rámci Nové zelené úsporám měly domácnosti pro instalaci solárních panelů na střechu domu, kdy sluneční elektřina zásobuje elektrospotřebiče v domácnosti a její přebytky se využívají pro ohřev užitkové vody.

Zájem však byl i o podporu instalací fotovoltaických systémů pro přímý ohřev teplé vody. Díky možnosti získat podporu také na baterie se objevily první vlaštovky v podobě rodinných domů se systémy pro ukládání solární elektřiny do akumulátorů.

Celý článek je dostupný zde.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ