1/2024

Společnost ŠKODA AUTO se již posedmé za sebou zúčastní Hodiny Země

| autor: ŠKODA AUTO0

Společnost ŠKODA AUTO se již posedmé za sebou zúčastní Hodiny Země

V rámci „Hodiny Země“ zhasnou zítra ve 20:30 hodin místního času miliony domácností, ale i měst a společností po celém světě na jednu hodinu světla, a zúčastní se tak mezinárodní iniciativy Světového fondu na ochranu přírody (WWF).

ŠKODA AUTO se v roce 2019 zapojí do této akce již posedmé – společnost zhasne světlo v 18 odděleních svých tří českých závodů, v servisním centru v Kosmonosech a v zákaznickém centru v Mladé Boleslavi. Automobilka dává tímto způsobem najevo svůj odpovědný přístup k životnímu prostředí a ochraně klimatu.

Udržitelnost, ochrana životního prostředí a odpovědný přístup k přírodním zdrojům – to jsou důležité zásady společnosti ŠKODA AUTO. Ve své ekologické strategii ‚GreenFuture’ definuje výrobce automobilů konkrétní cíle – společnost učinila rozsáhlé investice a při výrobě vozů přistupuje čím dál šetrněji ke zdrojům: Od roku 2010 snížila ŠKODA spotřebu energií a vody v přepočtu na vyrobený automobil o více než 53 %.

V rámci šetrného přístupu k přírodním zdrojům realizuje společnost ŠKODA AUTO pravidelně nové nápady. Při osvětlení mnoha úseků v závodě se tak používá v současnosti energeticky efektivnější LED technologie.

V lisovně, lakovně a v budově logistiky se tímto způsobem podařilo snížit uhlíkovou stopu a zaměstnanci profitují na svých pracovištích z příjemnějších barev vyzařovaného světla. Zhruba 2 000 doposud nainstalovaných LED světel má být doplněno v tomto roce o více než 10 000 dalších.

ŠKODA AUTO si stanovila, že přejde při výrobě automobilů a komponent ve svých českých závodech do poloviny příštího desetiletí kompletně na uhlíkově neutrální energii.

Strategie ‚GreenFuture‘ zahrnuje aktivity firmy v oblasti životního prostředí, které jsou rozčleněné do tří dílčích úseků: ‚GreenProduct‘ se zaměřuje na vývoj energeticky efektivních pohonů a používání recyklovatelných materiálů ve vozidlech. S opatřeními v oblasti ‚GreenRetail‘ podporuje ŠKODA AUTO ekologicky šetrné způsoby hospodaření svých prodejců a servisů.

‚GreenFactory‘ sdružuje všechny aktivity, které umožňují výrobu šetrnou ke zdrojům. Ukazatele jako spotřeba energií a vody nebo množství odpadu vzniklého na vůz se přesně evidují a rovněž se zlepšují emise CO2 nebo těkavé organické látky (VOC). Ty vznikají například při lakování karoserií.

Kromě toho se ŠKODA AUTO angažuje společně se svými zaměstnanci v rámci mnoha projektů, které se věnují zalesňování a udržení druhové rozmanitosti v lesích. Příkladem je iniciativa „Jedno auto, jeden strom“ spuštěná roce 2007, do které se jako dobrovolníci zapojili mnozí zaměstnanci automobilky.

Při této aktivitě se zasadí za každý vůz ŠKODA nově zaregistrovaný v České republice jeden strom. Akce se rovněž účastní vyučující, učni a studenti středního strojírenského učiliště ŠKODA, díky nimž okolí školy doslova rozkvetlo.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP