1/2024

SPOLCHEMIE získala Cenu Ústeckého kraje za společenskou zodpovědnost

| autor: TZ Spolchemie0

SPOLCHEMIE získala Cenu Ústeckého kraje za společenskou zodpovědnost

Z rukou náměstka hejtmana Ústeckého kraje Martina Kliky „Cenu Ústeckého kraje za společenskou zodpovědnost“ v kategorii podnikatelský sektor nad 250 zaměstnanců převzal personální ředitel Spolchemie Jan Chudoba. 

Ústecký kraj se pořádáním soutěže snaží ocenit subjekty, které usilují o rozvoj kraje a přispívají k němu v oblasti sociální, životního prostředí i ekonomické nad rámec zákona a povinností. Tedy takové subjekty, které cítí spoluodpovědnost za město a kraj, v němž podnikají a nesou závazek dlouhodobé udržitelnosti a podpory rozvoje lokality. Porotce soutěže u Spolchemie zaujal mj. systém tzv. „minigrantů“.

„Cílem našich minigrantů je podpořit aktivní lidi z celého ústeckého regionu – ty, kteří dělají něco pro své okolí. Celá řada jich nezištně pomáhá svým sousedům, navštěvuje seniory, pořádá dětské sportovní aktivity, provozuje volnočasové kluby pro mládež, pečuje o historická místa a památky, provozuje amatérské divadlo a hudbu anebo se zaměřuje na pomoc ohroženým lidem. Tito lidé se prostě starají, aby se nám zde lépe žilo. Jde o jednotlivce i malé organizace, které by na velké částky z dotací nebo sponzorských darů nedosáhli. My tuto jejich snahu velmi oceňujeme a podporujeme, a právě proto jsme vytvořili zcela transparentní a extrémně jednoduchý program drobných finančních podpor. V loňském roce jsme takto v našem kraji podpořili celkem 32 projektů,“ okomentoval úspěch generální ředitel Daniel Tamchyna.

Do čtvrtého ročníku soutěže o Cenu Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost 2018 se přihlásilo celkem 43 subjektů. Podrobné hodnocení zahrnuje celkem 25 oblastí. 

Kromě tzv. CSR (Corporate Social Responsibility – společenská zodpovědnost firem) aktivit se hodnotily péče o zaměstnance, odborný růst, bezpečnost práce, rovnost příležitostí. 

Důležitými parametry v hodnocení jsou ekonomická udržitelnost, vlastní inovační aktivity a environmentální politika společnosti včetně snižování vlivu na životní prostředí či recyklace. Tedy oblastí, ve kterých se Spolchemii dlouhodobě daří dosahovat nadprůměrných výsledků.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ