2/2023

SP ČR podporuje CNG v dopravě

| autor: Pavel Mohrmann/zdroj SP ČR0

SP ČR podporuje CNG v dopravě

Svaz průmyslu a dopravy ČR tento dokument dlouhodobě podporuje. Je totiž přesvědčen, že spolu s dalšími ekologickými opatřeními pomůže ještě více snížit emise v dopravě.

Memorandum mělo být podle předpokladu Národního akčního plánu čisté mobility schváleno už do konce roku 2016.

Klíčová součást memoranda chce zachovat zvýhodněnou sazbu spotřební daně pro užití zemního plynu v dopravě i po roce 2020.

Zvýhodnění zemního plynu v dopravě podporujeme. Pomůže zajistit stabilitu a předvídatelnost podnikatelského prostředí na následujících sedm let. Užitek přinese i zákazníkům, coby uživatelům dopravních prostředků. Sníženou spotřební daň pro CNG v nedávné době zachovalo i Německo,“ komentuje Bohuslav Čížek, ředitel Sekce hospodářské politiky Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Soukromí investoři v České republice v souladu se záměry vlády již investují do rozvoje plnících stanic na zemní plyn a budují jejich infrastrukturu.

Jsme přesvědčeni, že v kombinaci s dalšími ekologickými opatřeními, jako je například podpora elektromobility nebo jiných alternativních paliv, se jedná o sociálně a ekonomicky přijatelný způsob, jak nadále snižovat emise v dopravě,“ doplňuje Čížek. Spalováním zemního plynu vzniká v porovnání s konvenčními palivy výrazně méně znečišťujících látek.

Materiál důkladně diskutovaly všechny dotčené resorty, vláda však jeho projednání už dvakrát odložila. Svaz věří, že ministři na svém středečním jednání potvrdí dosaženou shodu, a Memorandum konečně schválí.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE