Reklama

30. 5. 2016  |  Zpravodajství  |  Autor: Pavel Mohrmann

Snídaně s REACH

Je jakýmsi chemickým zákonem. Je to nařízení o registraci, hodnocení, povolování a omezování chemických látek (Registration, Evaluation, Authorisation and Restriction of Chemicals). Vstoupilo v platnost 1. června 2007 a rozhodně není levnou záležitostí.

Nařízení REACH je dokonce by se dalo říci velmi nákladnou záležitostí a zcela určitě dělá vrásky nejednomu vedení malé či střední firmy, která toto nařízení musí plnit.

Jak se pokusit náklady snížit na co nejnižší možnou míru se můžete dovědět na Snídani s REACH, kterou pořádá Průmyslová ekologie společně se společností EY,s.r.o

Praxe ukazuje, že některé firmy, které musí plnit nařízení REACH nemají vždy zcela jasno. Rezervy jsou jednak ve znalostech, někdy pak i v povědomosti o REACH. Toto nařízení často zasahuje i nechcemické sektory, které např. svou výrobu za chemii vůbec nepovažují.

Kromě nákladů jsou velkým problémem i odborné činnosti související s REACH. Relativně dobrá spolupráce funguje u firem ve stejném oboru či u firem vyrábějící stejnou látku. Ty musí registrovat ve společném podání.

Problematiku nařízení REACH probereme s českými špičkovými odborníky na Snídani s REACH. Přednášet bude Jan Holomek z ReachSpektra, s.r.o., Lenka Lišková z Výzkumného ústavu organických syntéz, a.s., Petr Novák z libereckého Termizo, a.s. a Jan Mervart z Deza, a.s.

Podrobné informace o místě konání naleznete na pozvánce.

NENECHTE SI UJÍT SNÍDANI S REACH A ZAREGISTRUJTE SE VČAS!

© Průmyslová ekologie, s.r o. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372