Reklama

21. 6. 2016  |  Zpravodajství  |  Autor: redakce

Slovensko čelí pokutě za skládku v Žilině - Povážském Chlmci

Evropská komise znovu žaluje Slovensko a navrhuje pokutu za nevykonání rozsudku evropského soudního dvora z dubna 2013. Ten nařídil zabezpečit, že rozhodnutí o provozu skládky Žilina - Povážský Chlmec se přijímají v souladu s předpisy EU, čím se zabrání vážnému ohrožení lidského zdraví a životního prostředí.

Soudní dvůr EU dne 25. dubna rozhodl, že Slovensko porušilo právo EU schválení provozu existující skládky Žilina - Povážský Chlmec bez plánu úpravy skládky a nepřijetím konečného rozhodnutí týkajícího se provozu na základě schváleného plánu úpravy skládky. Ani po třech letech Slovensko nepřijalo konečné rozhodnutí o vybudování skládky.

Komise tedy žádá Soudní dvůr EU, aby uvalil minimální jednorázovou pokutu ve výši 939 000 EUR a denní pokutu ve výši 6 793,80 EUR, která by se měla platit ode dne vydání rozsudku do doby, než slovenské orgány zabezpečí plný soulad s práve EU. Tyto sankce jsou navržené podle Lisabonské smlouvy a zohledňují trvání porušení, stupeň závažnosti a velikost členského státu.

Konečné rozhodnutí o sankcích náleží Soudnímu ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372