2/2023

Sloupek: Bylo to trapné

| autor: Pavel Mohrmann0

Sloupek: Bylo to trapné

Těšil jsem se na to, jak vědecký tým doktorandů Klementa, Kozáka a Strejčka pod supervizí děkana a osobnosti české ekonomiky Ševčíka roztrhají monopolistické praktiky jediné autorizované společnosti na trhu s odpady na kusy a cáry. "Jsou to vědci," říkal jsem si. "Budou argumentovat čísly, nejnovějšími informacemi, ukázkami ze zahraničí a všemi dostupnými smysluplnými argumenty."

Já bláhový! Mé vzrušení opadlo po 5 minutách. Naději na nějakou relevantní informaci jsem ztratil hned po té, co opadlo vzrušení. Tisková zpráva, která akci doprovázela, zveřejnila čtyři závěry, které v podstatě říkají, že monopol v tržním prostředí není "košer" a hospodářské soutěži nesvědčí. Vědci na těchto závěrech pracovali přes půl roku. Kdyby se podívali do učebnic střední ekonomické školy, ušetřili by spousty času sobě i nám ostatním.

I přesto, že jsem velkým zastáncem více subjektů na trhu, zastáncem soutěže a rovných příležitostí, můj závěr je následující: Kdyby na této tiskové konferenci byl někdo ze zástupců oné jediné autorizované společnosti, smíchy by se za břicho popadal.

%pst%

Z vědecké práce nebyla prezentována ani jedna informace a vědci se evidentně v tomto prostředí necítí, vrávorají a k pevné chůzi mají daleko. Přesvědčivě pevný hlas a odpověď na vše prostě nestačí.

Byla to ztráta času jak pro přítomné z MŽP, tak MPO. No a já jsem zvyklý na ledacos, ale tohle jsem opravdu už dlouho nezažil.

Poznámka pod čarou:

Analýzu dostali přítomní na CD. Po té, co mi tato tiskovka vzala veškerý zápal pro věc, jsem se na CD ještě ani nepodíval. Možná je to chyba, ale zcela určitě je to výsledek zapůsobení akce na mou maličkost.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP