Reklama

4. 4. 2017  |  Zpravodajství  |  Autor: Radovan Potočár

Škoda ukázala, jak bude vypadat její první elektromobil

První elektromobily značky Škoda by se měly dostat na silnice v roce 2020. Výkonné ion-lithiové baterie mají umožnit dojezd až 500 kilometrů.

Emocionální laděné pětidveřové SUV kupé. Tak automobilka začíná popis svého premiérového elektromobilu, jehož design nyní poprvé ukázala veřejnosti. Ačkoliv zatím jde jen o skicu, prototyp s označením Vision E Škoda plánuje oficiálně představit již v druhé polovině dubna na autosalonu Auto Shanghai v Číně.

Dojezd elektromobilu 500 km

Vzhledem bude mít nová škodovka podle všeho blízko k modelu X6 BMW jakož i k Modelu X od Tesly. Návrh elektrického SUV totiž kombinuje prvky kupé a terénního vozidla.

Vision E dosahuje celkovou délku 4 645 milimetrů, šířku 1 917 milimetrů a výšku 1 550 milimetrů. Díky dlouhému rozvoru (2 850 milimetrů) a krátkým převisům vpředu a vzadu má elektromobil nabídnout prostorný interiér.

"Futuristický koncept slučuje zvýšenou pozici sedaček a velkorysou prostornost, typické znaky vozů kategorie SUV, s dynamicky působící siluetou a plynule klesající linií střechy karoserie kupé," uvádí Škoda Auto.

vision-e-4.jpg

Automobilka uvádí, že její první elektromobil přejde až na čistě elektrický pohon 500 kilometrů. Se systémovým výkonem 225 kW má Škoda Vision E dosahovat maximální rychlosti 180 km/h a zrychlovat "bez zaváhání a velmi dynamicky".

Součástí bude autonomní ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372