1/2024

Skládka v Chodové Plané začíná mizet

| autor: Plzeňský kraj0

Skládka v Chodové Plané začíná mizet

Plzeňský kraj byl úspěšný při žádosti o dotaci na odstranění skládky z Národního programu Životní prostředí. Náklady na likvidaci byly vyčísleny na více než 3 miliony korun.

Jedná se o skládku odpadů o velikosti 1 768 m2 a odhadovaném množství 2 210 tun odpadu složené převážně z pneumatik (většinově rozdrcených), asfaltových ker a stavební suti (pravděpodobně teplárenského popílku), která prorostlá náletovou vegetací a je ekologickým rizikem pro okolí (zvláště v případě zahoření).

Začátkem února začal vítěz zakázky na odstranění skládky - Západočeské komunální služby, a.s., s její likvidací.

Tento projekt je realizován v rámci Národního programu Životní prostředí, přičemž finančně se na projektu bude podílet i Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje, na jehož pozemku se skládka nachází," vysvětluje radní pro životní prostředí Radka Trylčová a dodává:

„Plzeňský kraj musí projekt nejprve kompletně předfinancovat a až poté mu bude proplacena dotace ministerstva životního prostředí. Dotace činí 80 procent a zbylých 20 procent kraji uhradí Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje."

Jedná se o jednu z největších nelegálních skládek na území kraje. „Plzeňský kraj se rozhodl pomoci s její likvidací, i přesto, že není vlastníkem pozemku. Skládka znamená velkou ekologickou zátěž a to zejména do budoucna, tomu jsme chtěli předejít," dodává Radka Trylčová, radní pro zemědělství a životní prostředí.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP