1/2024

Skládka Celio u Litvínova opět zahořela

| autor: Pavel Mohrmann, zdroj www.e-mostecko.cz0

Skládka Celio u Litvínova opět zahořela

Podle www.e-mostecko.cz na Celiu tentokrát hořel odpad na ploše 30 krát 20 metrů. Hasičům trvalo dvě hodiny, než požár lokalizovali.

Podle informací z mosteckého magistrátu byl ve 3:50 hodin zpozorován ostrahou skládkového areálu společnosti požár v pátém sektoru skládky kategorie S-OO. Neprodleně byla povolána asistence hasičů. Po jejich příjezdu bylo přímé hoření zlikvidováno během přibližně 15 minut. Od páté hodiny ranní z místa požářiště stoupá pára a prostor o rozloze cca 30x20 m je ochlazován vodou a postupně zavážen zeminou.

K požárům na skládce by přitom již nemělo docházet. Krajský úřad Ústeckého kraje vydal 15. února 2019 rozhodnutí, jímž se mění integrované povolení pro zařízení Skládkový komplex Celio. Nové rozhodnutí důrazněji reaguje na značnou intenzitu požárů v tomto komplexu za poslední dobu.

%pst%

Rozhodnutí reagovalo rovněž na důrazné připomínky vedení města Litvínova a jeho bezpečnostní rady, které byly směřovány na příslušné kompetentní orgány Krajského úřadu Ústeckého kraje a které byly vedeny snahou o přijetí, respektive uložení, takových opatření, aby se v co největší míře dařilo požáry omezit či jim úplně zabránit. Co vše měl provozovatel skládky zajistit se dočtete zde.

Požáry v Celio jsou časté a již jsme se jim v minulosti několikrát věnovali. Obří požár zasáhl skládku v srpnu 2017. Další velký požár zasáhl jednu z hal na Celiu vloni v září.

Obyvatelé Mostu a Litvínova bojují proti těmto událostem ji dlouhou dobu, zdá se ale, že zatím marně. Volání po důsledných a častých kontrolách, pokutách a dokonce po uzavření skládky zatím nebylo vyslyšeno.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling