1/2024

Sektorový seminář: Udržitelná energie v rámci fondů vnější spolupráce EU

| autor: SP ČR0

Sektorový seminář: Udržitelná energie v rámci fondů vnější spolupráce EU

Dne 21. listopadu se v Bruselu uskuteční další ze sektorových seminářů, který je určen pro firmy se zájmem o fondy vnější spolupráce a veřejné zakázky ve třetích zemích financované z rozpočtu EU. 

Sektorové semináře pořádají Stálá zastoupení členských států při EU ve spolupráci s podnikatelskými reprezentacemi a agenturami na podporu obchodu. Nadcházející seminář, který bude tematicky zaměřen na udržitelnou energii, organizuje Stále zastoupení ČR při EU ve spolupráci s Českou podnikatelskou reprezentací při EU v Bruselu (CEBRE).

Sektorový seminář je rozdělen do dvou částí. Dopolední, teoretická část, poskytne účastníkům informace o procesních pravidlech při zadávání veřejných zakázek, současných a budoucích iniciativách Evropské komise, možnostech spolufinancování projektů prostřednictvím rozvojových investičních bank a dalších dostupných nástrojích určených pro zajištění financování projektů v oblasti udržitelné energie ve třetích zemích.

Odpolední část pak bude určena pro vzájemné navazování kontaktů mezi firmami. Očekává se účast zástupců více než 120 firem z celé Evropské unie. Jedná se o ideální příležitost setkat se se svými protějšky s možností vytvořit konsorcia pro budoucí spolupráci. Během dne budou k dispozici i experti z Evropské komise, rozvojových finančních institucí a iniciativ na podporu rozvoje udržitelné energie, kteří budou připraveni reagovat na vaše dotazy.

Jedním z důležitých témat semináře bude i Evropský fond pro udržitelný rozvoj. Jedná se o nový fond, jehož prostřednictvím má být umožněno předkládat vlastní projekty se žádostí o poskytnutí finanční záruky či jiného finančního instrumentu. Znalost fungování tohoto fondu, spolu s účastí na semináři, může podstatně zvýšit šanci uspět na poli fondů vnější spolupráce.

Pozvánka ke stažení zde. Další informace naleznete zde.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP