1/2024

SEI je zapojena do projektu ANTICSS

| autor: Státní energetická inspekce0

SEI je zapojena do projektu ANTICSS

Cílem tohoto projektu je definovat a analyzovat „obcházení“ předpisů v souvislosti s legislativou EU týkající se ekodesignu a energetických štítků v době, kdy téma manipulovaných výsledků laboratorních zkoušek nebo čistě účelového výkladu legislativy hýbe veřejným děním, např. jako kauza „Dieselgate“.

Cílem projektu, do něhož je SEI zapojena jako projektový partner, je detailně analyzovat stávající legislativu EU, zdokumentovat informace o případech jejího obcházení a následně příprava praktických doporučení pro orgány dohlížející na trh, pro testovací laboratoře, pro tvůrce legislativy a standardizační orgány, jak v budoucnosti lépe odhalovat a zamezovat obcházení předpisů v oblasti ekodesignu a energetického štítkování.

Zároveň budou doporučení směřována ke zjednodušení komunikace vůči konečným spotřebitelům – zákazníkům. Nedílnou součástí projektu je nalezení vyvážené hranice mezi definicí obcházení předpisů a tzv. „chytrými“ produkty, jež mohou obsahovat specializovaný integrovaný software, který však není do výrobku instalován za účelem manipulace testovacích výsledků.

Pro více podrobností doporučujeme navštívit oficiální stránky projektu: http://www.anti-circumvention.eu

Informační leták projektu ke stažení zde:

AntiCSS_leaflet_6-2018_CZ

Zdroj: cr-sei

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP