1/2023

Schlieger představil patentovaný bezrámový fotovoltaický panel

| zdroj: TZ Schlieger0

Bezrámový fotovoltaický panel DAH Solar 550 W image
zdroj: Schlieger, Bezrámový fotovoltaický panel DAH Solar 550 W

Společnost Schlieger představila na veletrhu Solar Praha 2023 nový bezrámový fotovoltaický panel DAH Solar 550 W. Jeho patentovaná bezrámová konstrukce přináší vyšší účinnost výroby elektrické energie o 6-15 % v porovnání s jinými panely o stejném výkonu. Tato novinka tak urychluje návratnost investice do fotovoltaických řešení.

Bezrámové fotovoltaické panely DAH Solar o výkonu 550 W jsou určeny pro instalace na střechy budov a proměňují sluneční energii na elektřinu. Při výrobě elektřiny nabízejí vysokou účinnost až 21,09 %. Patentované bezrámové řešení navíc snižuje riziko usazování prachových a pylových částic na povrchu panelů a v dlouhodobém srovnání nabízí vyšší efektivitu výroby energie než jiné panely. Jedná se tak o jeden z nejúčinnějších fotovoltaických panelů o výkonu 550 W na českém trhu.

DAH Solar 550 W pod drobnohledem

Fotovoltaický panel DAH Solar 550 W rozšiřuje nabídku solárních panelů společnosti Schlieger a jedná se o nejvýkonnější panel v jeho nabídce. Oproti většině ostatních panelů s technologii half – cell, využívá nový panel technologii 1/3 cut. Její největší výhoda spočívá v tom, že dělí panel na tři části, oproti half cell technologii, která rozděluje panel na dvě poloviny. V momentě, kdy je například na spodním okraji panelu s technologií 1/3 cut sněhová pokrývka nebo dochází k jejímu zastínění, je utlumen výkon pouze jedné třetiny panelu, zatímco dvě třetiny vyrábí na plný výkon. Pokud k zastínění dojde u panelu s half cell technologií, dochází k útlumu poloviny panelu a jen druhá polovina vyrábí elektřinu na plný výkon.

Novinka nabízí také velmi vysokou tlakovou odolnost proti větru (až 2400 Pa) a sněhu (až 5400 Pa). Na výkon panelu bude poskytována nadstandartní záruka v délce 30 let. Na mechanické části panelu je záruka 12 let.

Nový panel uvádíme na trh v době rostoucího zájmu o instalace fotovoltaických elektráren. Jen za minulý rok jsme po celé České republice nainstalovali celkem více než 3500 fotovoltaických elektráren, tepelných čerpadel a systémů solárních kolektorů. Letos plánujeme toto číslo ještě navýšit,“ uvedl Pavel Matějovič, provozní ředitel společnosti Schlieger.

Další zajímavé produkty

Schlieger na Solar Praha 2023 kromě výše zmíněného bezrámového fotovoltaického panelu představil panely Amerisolar 550 W, systém solárních kolektorů EuroSol K02 i tepelná čerpadla Schlieger Premium X11 a Premium X21. Návštěvníci si mohli do 11. února prohlédnout i další komponenty fotovoltaických elektráren – například asymetrické střídače a baterie SOFAR nebo nabíječku elektromobilů Schlieger Dualpoint: Smart, která jako jediná na trhu nabíjí 2 elektromobily najednou. Na stánku se mohli návštěvníci setkat s odborníky, poradit se či společně přijít s individuálním řešením šitým zájemcům na míru. Odborníci rovněž pomohli s možností zajistit investici z programu NZÚ.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS