2/2023

Roste počet havárií vodovodů, příčinou je sucho

| autor: Pražské vodovody a kanalizace0

Roste počet havárií vodovodů, příčinou je sucho

Konkrétně 2 992 mimořádných událostí. Jen v červenci bylo o 78 havárií více než loni ve stejném měsíci. Příčinou bylo sucho, které panuje i v metropoli.

„Klimatické podmínky mají vliv na počet havárií. Dlouhodobé horko a sucho obdobně jako dlouhodobé mrazy způsobují, že se zvyšuje tlak půdy na uložené potrubí a tím dochází k jeho poškození,“ vysvětlil tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.

Výrazně vzrostl počet havárií I. kategorie, kdy je bez vody přes tisíc odběratelů nebo významné strategické objekty, a to z 26 na 45.

Informace o haváriích mohou odběratelé sledovat v režimu on-line na webu www.pvk.cz v sekci havárie včetně upřesnění, zda mají vliv na dodávky pitné vody a lokalitě, kde je případně umístěno náhradní zásobování pitnou vodou, i o předpokládané době ukončení opravy. Vše je dostupné i na google mapách. Na webu rovněž naleznou informace o plánovaných výlukách.

Odběratelé si také mohou aktivovat službu SMS INFO, kdy bezplatně dostávají do svého mobilního telefonu zprávy o haváriích v jimi zvolené lokalitě. Zákazníci si službu mohou objednat přes webové stránky pvk.cz, zákaznickou linku 840 111 112 nebo 601 274 274 či v Zákaznickém centru PVK – Dykova 3, Praha 10.

PVK zásobují vodou 1,3 miliónů obyvatel Prahy a 206 tisíc obyvatel Středočeského kraje. Délka vodovodní sítě včetně přípojek dosahuje 4 402 kilometrů.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP