1/2024

Říjnová Priorita ukazuje, jak je voda vzácná

| autor: SFŽP0

Říjnová Priorita ukazuje, jak je voda vzácná

Aktuální vydání měsíčníku Priorita představuje nové výzvy v Operačním programu Životní prostředí a Národním programu Životní prostředí. V nabídce operačního programu jsou dotace na protipovodňové projekty a projekty podporující biodiverzitu.

V Národním programu Životní prostředí lze aktuálně žádat o dotace na likvidaci starých a nepoužívaných hydrogeologických vrtů, domovní čistírny odpadních vod nebo na obnovu a zakládání nové zeleně v obcích a městech.

Ministerstvo životního prostředí upozorňuje ve svém speciálním příspěvku majitele kotlů na tuhá paliva na to, že musejí do konce roku zajistit jejich revizi. Ta je nově ze zákona povinná u každého spalovacího zdroje na tuhá paliva o příkonu 10-300 kW napojeného na radiátory.

Od příštího roku má úřad města nebo obce právo žádat potvrzení o provedení revize. Kdo ji nebude mít, může se dočkat pokuty až do výše 20 tisíc korun.

Priorita nabízí i procházku Vodním domem nedaleko středočeské Vlašimi, který ukazuje, jak je voda vzácná. Nápaditá expozice vysvětluje dospělým i dětem význam vody. Vodní dům stojící v blízkosti přehradní nádrže Švihov - Želivka byl vybudován za přispění Operačního programu Životní prostředí.

Nechybí ani přehled všech otevřených výzev jak v Operačním programu Životní prostředí, tak v Národním programu životním prostředí. V říjnovém čísle naleznete pravidelné servisní rubriky, jako jsou třeba otázky a odpovědi, anebo články o tom, jak pečují o životní prostředí v zahraničí.

Priorita č. 10/2016

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP