1/2024

Regionální kolo soutěže pro střední školy DOODPADU vyhráli studenti z Jírovcova gymnázia

| autor: APROVAK ČR0

Regionální kolo soutěže pro střední školy DOODPADU vyhráli studenti z Jírovcova gymnázia

Počítačovou hru a mobilní aplikaci s tímto tématem vymysleli, a také kompletně zrealizovali, studenti ze 7. E Gymnázia Jírovcova v Českých Budějovicích. 

Právem jim patří první místo v regionálním kole už III. ročníku soutěže „DOODPADU aneb To fakt nevyčistíš“.

„Letos byla konkurence opravdu veliká. Celorepublikově přihlásily kolektivy středních škol tři desítky prací a v regionálním kole na jihu Čech jich porota posuzovala sedm,“ řekl na dnešním vyhlášení předseda představenstva společnosti ČEVAK Jiří Heřman.

Úkolem soutěžících bylo seznámit vybranou cílovou skupinu s tím, co nepatří do kanalizace, a to prostřednictvím společenské deskové nebo karetní hry, případně herní aplikace.

„Zatímco v předchozích ročnících soutěžící vytvářeli videa a grafiku, tentokrát jsme sáhli do úplně jiné oblasti. Překvapila nás různorodost odevzdaných prací. Vybrat mezi nimi tu nejlepší bylo velice náročné,“ Ivan Kafka, vedoucí marketingu a komunikace ENERGIE AG Bohemia, která je pořadatelem soutěže v České republice.

Nejčastěji studenti vytvářeli nápadité deskové hry. Ta od autorů D3B Střední průmyslové školy automobilní a technické v Českých Budějovicích s názvem „To nespláchneš“ je určená hráčům od 10 ti let, které čeká napínavá cesta plná záludných otázek.

Porota ocenila propracovanost hry druhým místem. Že jsou na této škole kreativní studenti, dokazuje i kolektiv třídy D2B se hrou na obyvatele a čističe, která byla vyhodnocena na třetím místě.

Všechny tyto práce postupují do celorepublikového finále, které bude vyhlášeno 17. dubna u příležitosti Dne země. Vítězný třídní kolektiv získá 50 tisíc korun jako příspěvek na maturitní ples.

Projekt „DOODPADU aneb Co do kanalizace nepatří“ zahájila v České republice před pěti lety společnost ENERGIE AG BOHEMIA a její dceřiné společnosti, které se zaměřují na provozování vodohospodářského majetku měst a obcí. Kromě dodávek pitné vody zajišťují i čištění odpadních vod.

Bohužel, v odpadní vodě, a tedy i v kanalizaci, velmi často končí předměty a látky, které do ní nepatří. Nejenže poškozují kanalizační potrubí a další zařízení, ale také zvyšují náklady na čištění odpadních vod.

Toaleta není odpadkový koš! I to je jedno z klíčových témat, kterým se program DOODPADU zabývá. Tím, že něco vyhodíme nebo vylijeme do záchodu či dřezu, totiž problém nemizí, ale začíná.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA