1/2022

Radní schválili poskytnutí dotací v rámci programů Čistá energie Praha 2017 IV

| autor: Tisková zpráva HM Praha0

Radní schválili poskytnutí dotací v rámci programů Čistá energie Praha 2017 IV

Dotaci získalo celkem 168 projektů modernizace plynového vytápění, devět projektů přeměny lokálních topidel ve prospěch vytápění centrálního typu, pět projektů instalace tepelných čerpadel a jeden projekt náhrady kamen na pevná paliva.

„Jsem ráda, že od roku 1994 město podpořilo přes 46,3 tisíc domácností částkou vyšší než půl miliardy korun, což významně napomohlo přeměně drtivé většiny lokálních topenišť na uhlí ve prospěch některé z ekologických variant.

Program se postupně zaměřil na podporu využití obnovitelných zdrojů energie, na výměnu lokálních topidel ve prospěch centrálního vytápění. Od roku 2010 byla zavedena podpora výměny dožívajících plynových kotlů za nové, účinnější a ekologicky šetrnější,“ upřesnila radní hl. m. Prahy Jana Plamínková

Pravidla Programu Čistá energie Praha jsou každoročně aktualizována s ohledem na současnou ekologickou politiku a na vývoj nových technologií v oblasti vytápění a ohřevu vodu. Pro rok 2017 je na realizaci programu v rozpočtu hlavního města vyčleněno celkem 18 milionů korun.

Tyto prostředky byly rozhodnutím RHMP ze dne 29. 8. 2017 navýšeny o dalších 6 000 000 z nevyčerpaných prostředků odboru ochrany prostředí MHMP.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO