Reklama

22. 6. 2017  |  Aktuality  |  Autor: redakce

Rada ERÚ nahradí v srpnu Alenu Vitáskovou

Vláda včera schválila členy pětičlenné rady Energetického regulačního úřadu.

Rada ERÚ nahradí předsedkyni úřadu, Alenu Vitáskovou, které vyprší mandát koncem července. Jako předseda rady byl vládou jmenován současný místopředseda Vladimír Outrata.

Dosud byl předseda ERU jmenován prezidentem na návrh vlády na šest let. Nově bude mít rada pět členů, kteří budou ve funkci pět let a předseda ji může vést nejdéle po tři roky. Rada by se měla obměňovat postupně a proto nebudou mít všichni členové rady v prvních letech mandát na celých pět let.

Outrata byl jmenován členem rady na čtyři roky. Expert v oblasti teplárenství Vladimír Vlk bude dalším členem a to po dobu pěti let. Na tři roky byl dosazen konzultant a vědecký pracovník Rostislav Krejcar. Jan Pokorný, expert na obnovitelné zdroje a dříve i vedoucí sekce podporovaných zdrojů energie ERÚ, bude členem rady dva roky. Na jeden rok byl jmenován právník Vratislav Košťál.

Podle nynějšího ministra MPO Havlíčka bude zásadním úkolem rady ERÚ příprava regulačního období od roku 2019. Jedná se o návrh zásad cenové regulace v energetických odvětvích, ráda návrh musí zveřejnit 16 měsíců před začátkem daného období. Letos ji ještě čeká vypracování cenových rozhodnutí pro rok 2018.

© Průmyslová ekologie, s.r o. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372