2/2023

Rada ERÚ nahradí v srpnu Alenu Vitáskovou

| autor: redakce0

Rada ERÚ nahradí v srpnu Alenu Vitáskovou

Rada ERÚ nahradí předsedkyni úřadu, Alenu Vitáskovou, které vyprší mandát koncem července. Jako předseda rady byl vládou jmenován současný místopředseda Vladimír Outrata.

Dosud byl předseda ERU jmenován prezidentem na návrh vlády na šest let. Nově bude mít rada pět členů, kteří budou ve funkci pět let a předseda ji může vést nejdéle po tři roky. Rada by se měla obměňovat postupně a proto nebudou mít všichni členové rady v prvních letech mandát na celých pět let.

Outrata byl jmenován členem rady na čtyři roky. Expert v oblasti teplárenství Vladimír Vlk bude dalším členem a to po dobu pěti let. Na tři roky byl dosazen konzultant a vědecký pracovník Rostislav Krejcar. Jan Pokorný, expert na obnovitelné zdroje a dříve i vedoucí sekce podporovaných zdrojů energie ERÚ, bude členem rady dva roky. Na jeden rok byl jmenován právník Vratislav Košťál.

Podle nynějšího ministra MPO Havlíčka bude zásadním úkolem rady ERÚ příprava regulačního období od roku 2019. Jedná se o návrh zásad cenové regulace v energetických odvětvích, ráda návrh musí zveřejnit 16 měsíců před začátkem daného období. Letos ji ještě čeká vypracování cenových rozhodnutí pro rok 2018.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP