1/2024

Projekt REACH MSP 2018

| autor: MPO0

Projekt REACH MSP 2018

Cílem projektu REACH MSP 2018 je pomoci především malým a středním podnikům v přípravách na registraci vyráběných a dovážených chemických látek v posledním registračním termínu v roce 2018.

V rámci projektu REACH MSP 2018 Ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo celkem 4 workshopy a 16 konzultačních dnů pro zájemce, kteří mají v úmyslu registrovat chemické látky v posledním registračním termínu, tj. k 31. 5. 2018. Cílem je pomoci především malým a středním podnikům.

Dosud proběhly již dva obecně zaměřené workshopy o povinnostech vyplývajících z nařízení REACH a jeden workshop zaměřený speciálně na problematiku registrace chemických látek.

Všech tří workshopů se zúčastnilo více než 200 účastníků, z nichž 80% pochází z cílové skupiny mikro, malých a středních podniků (MSP). Podrobně bude zástupce ministerstva o projektu MSP 2018 informovat také na konferenci Chemická legislativa 2017, kterou dne 26. 1. 2017 pořádá odborný garant projektu ReachSpektrum, s.r.o.

Na poslední workshop, který se koná 7. 2. 2017 je možné se přihlásit elektronicky na adrese: https://www.reachspektrum.eu/cs/sluzby/reach-msp-2018/workshop-4.

Součástí projektu podpůrné aktivity pro MSP jsou také konzultační dny, které probíhají od října 2016 do dubna 2017 v Praze a také v regionech. Na konzultační dny se můžete přihlásit na stránce věnované konzultačním dnům. Workshopy i konzultační dny jsou pro zájemce zajišťovány bezplatně.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA