2/2023

Příprava a realizace staveb na vodních cestách zůstane zatím na Ředitelství vodních cest

| autor: Ministerstvo dopravy ČR0

Příprava a realizace staveb na vodních cestách zůstane zatím na Ředitelství vodních cest

Dohodli jsme se, že zachováme stávající investiční model. ŘVC má ode mě za úkol poskytovat státním podnikům Povodí know-how a součinnost při přípravě nových vodních staveb. Musí se také zaměřit na rychlejší přípravu a realizaci nových akcí. Po dvou letech vyhodnotíme, jestli nebude potřeba k dosažení cíle změnit zákony a kompetence podniků,“ říká ministr dopravy Vladimír Kremlík.

Pro ministerstvo zemědělství je prioritou, aby v budoucnu dobře fungovala spolupráce mezi naším ministerstvem, ministerstvem dopravy a Ředitelstvím vodních cest,“ řekl Aleš Kendík, náměstek sekce vodního hospodářství Ministerstva zemědělství.

Příprava, realizace staveb infrastruktury vodních cest a správa součástí vodních cest a bude nadále probíhat v souladu s Koncepcí vodní dopravy pro období 2016 – 2023, kterou vláda vzala na vědomí. Ředitelství vodních cest bude nadále státním investorem nové infrastruktury vodních cest, zejména pak pro výstavbu a rozvoj veřejné přístavní infrastruktury, servisních center včetně servisních plavidel, lodních výtahů a další potřebné infrastruktury a majetku sloužícího uživatelům vodních cest.

ŘVC bude také provozovat dále veřejné přístavy a přístaviště, servisní centra včetně servisních plavidel, lodní výtahy a další veřejná infrastruktura sloužící provozu vodní dopravy. Původní myšlenka převedení kompetencí ŘVC na jednotlivá povodí je tedy zastavená.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP