2/2023

Přichází nový chytrý systém zálohování oproti známému, ale už zastaralému

| zdroj: Obaly210

brett-jordan--qUp3bejuzs-unsplash
zdroj: unsplash.com

Inteligentní a efektivní systém depozitního systému vyvinuli v Belgii, kde probíhají pilotní projekty. Navržený systém využívá známých QR kódů a je mimo svou jednoduchost i výrazně levnější než zastaralý způsob zálohových systému.

Další z předností nového řešení je i propojení se stávajícími sběrnými sítěmi. Občan nemusí nikam převážet prázdné vratné obaly, ale stále využívá tradiční sběrný systém barevných popelnic nebo sáčky pro door-to-door sběr. Po naskenování QR kódu na použitém obalu a následně QR kódu na sběrné nádobě či sáčku, obdrží okamžitě přes mobilní aplikaci na svůj účet zpět zaplacenou zálohu. QR kódy nejsou již dávnou žádnou novinkou a jsou masově používány i v jiných aplikacích. Není zapomenutou ani na menšinu, která nemá chytrý telefon a internet, pro ni jsou k dispozici skenery.

Belgie je přesvědčena, že nový systém chytrého zálohování je moderním a flexibilním řešením pro snížení obalového odpadu a podporu recyklace, a může Belgii udržet jako lídra ve sběru a recyklaci nápojových obalů v Evropě.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP