Tag: OBALOVÉ ODPADY

rosebox-BFdSCxmqvYc-unsplash

Aktuality / Odpady / 4. 6. 2024

Obalového odpadu v Evropě přibývá

Jednou z oblastí, se kterou si lidstvo musí poradit na cestě k udržitelnější budoucnosti, jsou také obaly. Podle dat Eurostatu došlo během roku 2021 k největšímu nárůstu obalového odpadu za deset let, v rámci EU ho na jednoho obyvatele připadlo 188,7 kilogramů, což je o téměř 11 kilogramů více než v roce předchozím.

na web

Odpady / Publicistika / 21. 5. 2024

Kupovat vodu v plastu není objektivně udržitelné jednání

Od května loňského roku se mezi odpadáři o málo čem mluví tolik, jako o zálohovém systému na PET lahve a plechovky. Po letech, kdy Ministerstvo životního prostředí povinné zálohování odmítalo, po nastoupení současného ministra do funkce, obrátilo a začalo zálohy prosazovat. Jenomže řada odborníků, odpadařů i vedení mnoha měst a obcí se postavila proti zavedení tohoto systému. Jedním z nich je i Petr Havelka, výkonný ředitel České asociace odpadového hospodářství.

IMG_0184-1536x1264

Aktuality / Odpady / 30. 4. 2024

Podnikatelé a obce doporučují místo vracení PET lahví v obchodech využít a dále rozvíjet už vybudovanou a funkční síť žlutých popelnic

Pokud by se povedlo zavést v Česku moderní zálohovací systém na PET lahve s využitím QR kódu, občané by mohli vracet tyto lahve pohodlněji, ekologičtěji a hygieničtěji. Na rozdíl od aktuálního návrhu Ministerstva životního prostředí by se také využila už vybudovaná síť žlutých popelnic. Díky modernímu řešení by lidé jen načetli do svého mobilu před vhozením lahve do žlutého kontejneru QR kód.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP