1/2024

Premiér se přiklonil na stranu ekologického řešení odpadů na Mělnicku

| autor: Pavel Mohrmann0

Premiér se přiklonil na stranu ekologického řešení odpadů na Mělnicku

Ekologické organizace Arnika a Hnutí Duha v úzké spolupráci s vedením České asociace odpadového hospodářství (ČAOH) neustálou a zavádějící informační kampaní tak dosáhly toho, že se v referendu v obci Horní Počáply, které se výstavba bezprostředně týká, občané rozhodli proti výstavbě ZEVO.

Tlak tyto organizace vyvinuly i na premiéra Babiše při jeho březnové návštěvě regionu, pod kterým slíbil, že pokud si to občané nebudou přát, výstavba nebude realizována.

Skládky jsou ekologickou časovanou bombou

Ovlivňování veřejného mínění ekologickými, skládkovými a svozovými organizacemi může mít pro místní občany fatální následky. Referendem bylo de facto podpořeno skládkování materiálově nevyužitelného odpadu, což bude samo o sobě v budoucnu obrovskou ekologickou zátěží pro životní prostředí a také zátěží na zdraví obyvatel.

Premiér tlaku nepodlehl. Na základě informací o reálném působení budoucího ZEVO na životní prostředí odpověděl v otevřeném dopisu, kde mimo jiné uvádí: „Nejdůležitější podmínky ve stanovisku EIA se týkají návaznosti na dopravní infrastrukturu. Pro dovoz odpadů bude využita místní železnice, dokud nebudou vybudovány obchvaty obcí.. .“

Odpověď premiéra Babiše v celém znění najdete ZDE

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP