2/2023

Představení českých vodohospodářských firem klíčovým partnerům a potenciálním klientům v Chorvatsku

| autor: Sdružení oboru vodovodu a kanalizací ČR0

Představení českých vodohospodářských firem klíčovým partnerům a potenciálním klientům v Chorvatsk

Seminář zorganizoval Zastupitelský úřad ČR v Chorvatsku v rámci projektů ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí ČR. Akce se konala v úzké spolupráci se Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR, z.s., (SOVAK ČR) a agenturou CzechTrade a byla financována jako projekt ekonomické diplomacie Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR. Seminář se uskutečnil v prostorách chorvatské státní agentury Chorvatské vody. Během slavnostního zahájení vystoupil mimo jiné i velvyslanec ČR v Chorvatsku RNDr. Vladimír Zavázal, CSc., ředitel SOVAK ČR Ing. Oldřich Vlasák a náměstkyně ministra životního prostředí a energetiky Chorvatska Elizabeta Kos.

Kromě SOVAK ČR se prezentovalo deset českých firem: Provod Inženýrská společnost s.r.o., Dekonta s.r.o., EUTIT s.r.o., Hidrostal Bohemia s.r.o., HSI com s.r.o., Redrock Construction s.r.o., VAPO s.r.o., BMTO Group a.s., Vítkovice Envi a.s. a Asio s.r.o. V úvodním bloku vystoupil vedle generálního ředitele Chorvatských vod a předsedy sdružení vodovodů a kanalizací Chorvatska i velvyslanec České republiky v Chorvatsku RNDr. Vladimír Zavázal, CSc., který zdůraznil význam konference pro odbornou veřejnou debatu a pro budoucí směřování vodohospodářského sektoru v Chorvatsku.

Připomněl také, že Česká republika organizuje podobnou akci již poněkolikáté, což dokazuje skutečný a dlouhodobý zájem českých firem o spolupráci s chorvatskými partnery. Ředitel SOVAK ČR Ing. Oldřich Vlasák ve své prezentaci vyzdvihl vysokou úroveň vodohospodářského sektoru v České republice a připravenost českých firem pomoci se svými zkušenostmi a know-how chorvatským partnerům.

Více viz tisková zpráva zde.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP