Reklama

20. 6. 2016  |  Publicistika  |  Autor: ECHA

Předměty ošetřené biocidy

Nařízení o biocidních přípravcích (BPR) stanoví pravidla pro používání předmětů, které byly ošetřeny jedním nebo více biocidními přípravky nebo které jeden nebo více takovýchto přípravků záměrně obsahují.
Podle tohoto nařízení mohou být předměty ošetřeny pouze biocidními přípravky obsahujícími účinné látky schválené v EU. Tím se nařízení o biocidních přípravcích liší od směrnice o biocidních přípravcích (zrušené nařízením o biocidních přípravcích ze dne 1. září 2013), která stanovovala, že předměty dovážené ze třetích zemí mohou být ošetřeny látkami, které nebyly schváleny v EU – například dřevo ošetřené arsenikem nebo pohovka či boty obsahující dimethylformamid.

Společnosti musí být rovněž připraveny poskytovat spotřebitelům informace o tom, jakému ošetření biocidními přípravky byly prodávané předměty podrobeny. Vyžádá-li si spotřebitel informace o ošetřeném předmětu, musí dodavatel tyto informace poskytnout zdarma ve lhůtě 45 dnů.

Označování ošetřených předmětů

Výrobci a dovozci ošetřených předmětů musí zajistit, aby byly výrobky označeny jak v souladu s nařízením o klasifikaci, označování a balení, tak s dodatečnými požadavky podle nařízení o biocidních přípravcích.

Nařízení o biocidních přípravcích vyžaduje, aby výrobci a dodavatelé ošetřených předmětů tyto předměty označili, jestliže:

1. je učiněno prohlášení, že ošetřený předmět vykazuje biocidní ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372